Aktualności

Prawie 170 mld euro deficytu w handlu UE – Chiny

Deputowani Komisji Handlu Międzynarodowego PE – na wysłuchaniu publicznym zorganizowanym w ostatni wtorek – zastanawiali się jak rozwiązać tę sytuację i nie powtarzać amerykańskich błędów. Bowiem deficyt handlowy pomiędzy USA a Chinami był jedną z przyczyn kryzysu finansowego.Teraz i Europa ma ten problem.

W czasach recesji Chiny stały się ważnym rynkiem dla eksporterów. W 2010 r. wartość eksportowanych dóbr i usług wyniosła 113 mld euro. Ale eksporterzy narzekali na nieuczciwe praktyki handlowe, niską wartość chińskiej waluty i polityczne przeszkody.

Na wymianie z UE bardziej korzystają Chiny. Jak pokazuje grafika, deficyt handlowy z tym krajem sięgnął w 2010 r. 168,8 mld euro.

Europa eksportuje głównie maszyny i sprzęt wykorzystywany do transportu materiałów budowlanych, chemikalia, a także surowce mineralne. Z Chin do Europy trafiają głównie dobra konsumpcyjne, m.in. sprzęt biurowy, telefony, ubrania. 

Więcej:

http://www.spedycje.pl/wiadomosci/27135/prawie_170_mld_euro_deficytu_w_handlu_ue_chiny.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.