Aktualności

PiS zdobyło Chicago, a PO Izrael i Chiny

Mieszkający w Chinach Polacy najchętniej głosowali na Platformę Obywatelską i Ruch Palikota. Lokale wyborcze zorganizowano w Pekinie, Szanghaju, Kantonie i Hongkongu. PO wygrała też w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, na Litwie i w Izraelu, ale we Włoszech, w USA i na Białorusi zdecydowanie wygrał PiS.

– Zdecydowaną większość wyborców stanowiła Polonia mieszkająca w Pekinie. W głosowaniu wzięło również udział całkiem sporo studentów, uczących się języka chińskiego na stołecznych uniwersytetach – powiedział przewodniczący komisji w Pekinie Wojciech Jakóbiec. Głosowało również wielu turystów odwiedzających Państwo Środka.Według oficjalnych danych chińskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa z ubiegłego roku, w Chinach na stałe przebywa 677 Polaków.

Chicago głosowało na PiS

PiS za to zdecydowanie wygrał w USA i na Białorusi. Najbardziej druzgocące zwycięstwo PiS odniósł w Chicago, otrzymał tam 80% głosów. PO zwyciężyła – podobnie jak w poprzednich wyborach – tylko w okręgach w Waszyngtonie i Los Angeles. W Waszyngtonie (okręg obejmujący także m.in. Florydę) Platforma zdobyła 53% głosów, a PiS – 25%. Na trzecim miejscu uplasował się Ruch Palikota, na czwartym – SLD.

W wyborach do Senatu Katarzyna Łaniewska-Błaszczak (PiS) zdobyła w Chicago 9095 (80%) głosów, a w Nowym Jorku – 4255 głosów (55%). Na drugim miejscu uplasowała się Barbara Borys-Damięcka (PO).

Na Białorusi także prowadzi Prawo i Sprawiedliwość. W Mińsku, gdzie głosowało najwięcej obywateli polskich – ponad 110, PO poparło 44 wyborców, a PiS – 36. Z kolei w Grodnie i Brześciu wygrało PiS, a PO znalazła się na drugim miejscu.

Więcej:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,105398,title,PiS-zdobylo-Chicago-a-PO-Izrael-i-Chiny,wid,13879238,wiadomosc.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.