Aktualności

Chiny grożą USA wojną. Nadchodzi kolejny dzień spadków

S&P po spadku o 2,8 proc. na wczorajszej sesji, przełamał tegoroczne dołki (i zarazem wsparcia), by znaleźć się na najniższym poziomie od ponad roku. Perspektywy pogarszają się.

Najważniejszy indeks Wall Street spadł wczoraj poniżej 1100 pkt i brakuje mu tylko 9 pkt, by oficjalnie ogłosić panowanie rynku niedźwiedzia (za taki punkt przyjmuje się spadek indeksu o 20 proc. od szczytu). Jeśli ktoś jednak łudzi się, że S&P ma szansę właśnie z tego poziomu zakończyć spadki i rozpocząć odbicie, powinien pamiętać, że w rynek niedźwiedzia weszła już większość światowych indeksów. 

Wczorajsze dane były niezłe, indeks ISM sektora produkcji w USA nieoczekiwanie wzrósł, co wskazywałoby na możliwość odbicia w pierwszych miesiącach przyszłego roku, ale to nie perspektywy gospodarcze martwią teraz inwestorów, lecz sytuacja w Europie. Tu stanowiska w sprawie Grecji nie wypracowano, kolejna zwłoka potrwa do 13 października. Inwestorzy na całym świecie pozbywają się akcji banków nie oglądając się na ceny, obawiając się, że kryzys zadłużenia uderzy w ich bilanse.

Więcej:

http://biznes.interia.pl/news/chiny-groza-usa-wojna-nadchodzi-kolejny-dzien-spadkow,1703245 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.