Aktualności

Fałszywka za 11 mln dolarów

Obraz cenionego chińskiego artysty sprzedany rok temu za 11 mln dolarów okazał się… świetnie wykonaną fałszywką. Grupa artystów zwróciła uwagę, że płótno powstało wiele lat po jego śmierci i jego prawdziwym autorem jest były uczeń mistrza.

Akt zatytułowany "Ciało Panny Jiang Biwei", podpisany jako dzieło mistrza pędzla z Chin Xu Beihonga zostało sprzedane na aukcji w czerwcu 2010 za prawie 73 miliony juanów (11,4 mln dolarów). Jednak jak twierdzi grupa absolwentów Centralnej Akademii Sztuk Pięknych z Pekinu, obraz w rzeczywistości powstał w 1983 roku – 30 lat po śmierci cenionego malarza, a jego autorem był jeden z kolegów z uczelni.

– Nie ma obrazu, który nie byłby nam bardziej znany. To było nasze ćwiczenie na zajęciach, autorem jest ktoś z nas. Nie jestesmy w stanie okreslić kto dokładnie go namalował, ale wielu z nas zostawiało dla siebie obrazy malowane na zajęciach – czytamy w oświadczeniu grupy absolwentów. – Fryzura modelki jest typowa dla lat osiemdziesiątych, jej figura jest niezwykła i pozostawiła na studentach wrażenie. To niemożliwe, by malowidło mistrza Xu Beihonga posiadało te same cechy co nasze prace – kończą autorzy listu zamieszczonego w internecie.

Więcej:

http://wiadomosci.radiozet.pl/Kultura/Wiadomosci/Falszywka-za-11-mln-dolarow/ 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.