Aktualności

Chiny ostrzegają USA. „Zmieńcie swoją decyzję”

Chiny ostrzegają, że modernizowanie przez Stany Zjednoczone tajwańskich samolotów F-16 może zaszkodzić wzajemnym stosunkom. Chiński minister spraw zagranicznych, który spotkał się szefową amerykańskiej dyplomacji Hilary Clinton, zwrócił się z apelem, by Stany Zjednoczone zmieniły swoją decyzję. Yang Jiechi prosił "by administracja Obamy zmieniła zdanie" – poinformował pragnący zachować anonimowość urzędnik amerykański.

W środę Pentagon ogłosił swoją zgodę na modernizację samolotów F-16 znajdujących się na wyposażeniu lotnictwa Tajwanu. Chiński minister wzywał już Stany Zjednoczone do zmiany tej decyzji przy okazji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Chodzi o doposażenie F-16 już znajdujących się w tajwańskiej armii w nowe systemy radarów i uzbrojenia – poinformował wysoki rangą przedstawiciel USA ds. Azji Wschodniej Kurt Campbell. Pakiet obejmuje również trening pilotów i dostawę części zapasowych.

Więcej:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/chiny-ostrzegaja-usa-zmiencie-swoja-decyzje,1,4862354,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.