Aktualności

Największe lotnisko świata będzie wielkości wyspy

Pekin rozpoczął budowę nowego megalotniska o wielkości Bermudów, które będzie miało 9 pasów startowych. Kiedy Daxing zostanie otwarte w 2015 roku będzie największym portem lotniczym świata obsługującym 370 tysięcy pasażerów dziennie.

Nowe lotnisko będzie trzecim portem w stolicy Chin – po Beijing Capital International Airport, który jest największym lotniskiem w Chinach oraz półwojskowym Nanyuan. Ogromny boom przemysłu lotniczego w kraju sprawił, że obydwa obiekty nie nadążają za zapotrzebowaniem.

– To niemożliwe, aby dodać jeszcze jeden lot do napiętego planu dnia na lotnisku Capital – "Daily Telegraph" cytuje Li Jiaxing, ministra transportu, zajmującego się lotnictwem cywilnym w Chinach.

Stąd pomysł, by powstał nowy terminal. Lotnisko Daxing zajmie 54 kilometry kwadratowe, co – jak wyliczył CNN – jest taką samą wielkością jak powierzchnia Bermudów, wyspy na Oceanie Atlantyckim. Do dyspozycji będzie aż 9 pasów startowych.

Więcej:

http://www.tvn24.pl/12691,1718610,0,1,najwieksze-lotnisko-swiata-bedzie-wielkosci-wyspy,wiadomosc.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.