Aktualności

Londyn będzie mógł prowadzić obroty w juanie

Chiny i Wielka Brytania będą współpracować w rozwoju produktów finansowych i usług denominowanych w chińskiej walucie – juanie – potwierdził minister finansów George Osborne po wczorajszych rozmowach z wicepremierem Chin Wang Qishanem.

Według mediów oznacza to, że zagraniczne depozyty walutowe w juanie za pośrednictwem brytyjskich banków i instytucji finansowych, będzie można lokować także w Londynie, a nie tak jak dotychczas przede wszystkim w Hong Kongu. Obrót będzie regulowany przez nadzór finansowy londyńskiego city.

Jest to propozycja skierowana głównie do europejskich korporacji rozliczających się z ich chińskimi partnerami w juanie.

Na międzynarodowych rynkach mało jest ofert dla inwestorów denominowanych w chińskiej walucie, ale w ocenie gazety City AM ich gama będzie rosnąć w miarę rozwoju handlu, obrotów na rynku walutowym i emisji chińskich obligacji:

Decyzja jest wyrazem dążenia Pekinu do wprowadzenia serii inicjatyw mających na celu umiędzynarodowienie juana (renminbi – RMB) i powinna wzmocnić rangę Londynu jako globalnego ośrodka walutowego – zaznacza City AM.

Więcej:

http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/londyn;bedzie;mogl;prowadzic;obroty;w;juanie,165,0,906149.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.