Aktualności

Budowa odcinka A2 zgodnie z planem

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na 17,6 km odcinku D autostrady A2 budowanym przez Strabag Sp. z o.o. prace odbywają się zgodnie z kalendarzem prowadzenia inwestycji. Ich finał będzie można zobaczyć w czerwcu 2012 roku. Kontrakt realizowany przez firmę, to kontrakt typu „Zaprojektuj i zbuduj". Pierwszy jego etap (zaprojektowanie odcinka D autostrady A2 Stryków-Konotopa) rozpoczął się 5 października 2009 roku i jest dziełem 40 inżynierów. Kolejny etap prac, tym razem już budowlanych rozpoczął się 12 sierpnia 2010 roku.

Obecnie na trasie głównej odcinka D kończone są już prace ziemne i układane są kluczowe warstwy konstrukcyjne (mrozochronna, gruntu stabilizowanego cementem, kruszywa łamanego, podbudowa bitumiczna oraz warstwa wiążąca). Zakończono także przebudowę kolizji energetycznych, gazowych, telekomunikacyjnych i wodociągowych. Na zaawansowanym etapie jest też budowa oświetlenia, kanalizacji i łączności autostradowej. Do tej pory budowniczy zużyli 4 mln 300 tys. ton piasku (80% z planowanej całości), 700 tys. ton kruszywa (82%). Do przewozu materiałów wykorzystany jest głównie transport kołowy (85%) oraz kolejowy (15%).

Na odcinku D autostrady A2 pracuje 210 pracowników. Do budowy drogi wykorzystują oni 500 jednostek transportowych i 170 jednostek sprzętowych w tym m.in. koparki LIBHER 944, spycharki CAT D6, LIEBHERR 734 oraz wozidła A40.

Więcej:

http://www.spedycje.pl/wiadomosci/26844/budowa_odcinka_a2_zgodnie_z_planem.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.