Aktualności

„Miliardowe” straty dla budżetu, zatrzymano 30 osób

Blisko 30 osób, w tym 5 w Polsce, zatrzymano w sprawie oszustw podatkowych w związku ze sprowadzaniem towarów z krajów Azji, głównie z Chin – poinformowała warszawska prokuratura apelacyjna. Śledczy oceniają, że straty dla budżetu mogą być "miliardowe".

– Ustalenia śledztwa wykazały, że duża część towarów sprowadzana w kontenerach z Azji do portów niemieckich i polskich sprowadzana była na podstawie fikcyjnych dokumentów, w których bardzo istotnie zaniżone były wartości celne towarów – powiedziała prok. Hanna Gorajska-Majewska z Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, która prowadzi śledztwo wspólnie z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dodała, że proceder mógł trwać co najmniej od 2008 r.

Prokurator wyjaśniła na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że w wielu przypadkach w Polsce nie uiszczano podatków od sprowadzanych towarów; tworzono fałszywe dokumenty, a obrót – jak ustalili śledczy – w wielu przypadkach nie był poddany żadnej kontroli służb podatkowych. – Straty dla budżetu mogą być miliardowe, proceder dotyczył wszystkich towarów: odzieży, sprzętów AGD – powiedziała Gorajska-Majewska.

Więcej:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Miliardowe-straty-dla-budzetu-zatrzymano-30-osob,wid,13753956,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.