Aktualności

Chiny nie boją się GMO

Dotychczas chińskie ministerstwo rolnictwa wydało certyfikaty dla 8 upraw roślin genetycznie modyfikowanych. Jest to m.in. bawełna, kukurydza, pomidory i papryka, ale jedynie bawełnę można uprawiać komercyjnie.

W 2008 roku Pekin rozpoczął wprowadzanie Narodowego Programu Rozwoju Nowych Odmian Transgenicznych do 2020 roku, jego wartość szacowana jest na 2,8 mld euro – informuje Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAMMU/FAPA), powołując się na portal chinadaily.com.cn.

W 2009 roku chińskie ministerstwo rolnictwa wydało certyfikaty bezpieczeństwa do produkcji 2 odmian: ryżu oraz kukurydzy GMO. Taka decyzja wywołała dyskusję na temat bezpieczeństwa żywności genetycznie modyfikowanej. Jednak zanim możliwa będzie komercyjna uprawa tych odmian, muszą być przeprowadzone badania polowe. Zatem – jak podaje FAPA – do produkcji komercyjnej odmian transgenicznych nie dojdzie jeszcze przez 3-5 lat.

Więcej:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chiny;nie;boja;sie;gmo,72,0,898120.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.