Aktualności

„Chiny dopilnuj\u0105 swoich uzasadnionych interes\u00f3w w Libii”

Zachód powinien pozwolić, by to ONZ przewodziła powojennej odbudowie Libii – pisze w czwartek główny chiński dziennik "People’s Daily". Chiny dopilnują swoich "uzasadnionych interesów" w Libii – dodaje.

"Jako stały członek Rady Bezpieczeństwa Chiny mają wszelkie powody do zaakcentowania przywódczej roli ONZ" w Libii – głosi komentarz. Dodaje, że skutki sytuacji, gdy to nie ONZ zawiaduje obudową, widać m.in. na przykładach Iraku czy Afganistanu."Łatwo wyróżnić tu pewien wzór: ONZ szybko się angażuje, ale wraz z rozwojem sytuacji USA i ich sojusznicy w NATO wychodzą przed szereg i stopniowo wypychają ONZ" – ocenia gazeta.

 

Powielenie tego wzoru w Libii – przekonuje – odbyłoby się z krzywdą dla Libijczyków, a także interesów Chin: "Chiny są gotowe zaangażować się w odbudowę Libii i poświęcą należną uwagę swoim uzasadnionym interesom" w tym kraju.

Według agencji Reuters wkroczeniem na rynek libijski zainteresowane są przede wszystkim firmy energetyczne, budowlane i telekomunikacyjne.

Więcej:

http://fakty.interia.pl/raport/rewolucja-w-krajach-islamskich/news/chiny-dopilnuja-swoich-uzasadnionych-interesow-w-libii,1688909 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.