Aktualności

Pentagon: Chiny budują nowoczesną armię

W dorocznym raporcie dla Kongresu USA Pentagon poinformował, że Chiny koncentrują się na zbudowaniu nowoczesnej, dobrze wyposażonej armii, wyspecjalizowanej głównie w działaniach regionalnych.

Jeśli tempo modernizacji chińskich sił zbrojnych nie ulegnie zmianom, skoncentrowana na działaniach regionalnych armia powinna być unowocześniona i gotowa do operacji militarnych w 2020 roku.

Wprowadzenie, bądź skonstruowanie najbardziej zaawansowanych technologii, jak niewidzialne dla radarów samoloty bojowe, sprawia jednak Pekinowi sporo trudności i, w opinii Pentagonu, minie jeszcze wiele lat, zanim najbardziej wyrafinowana broń znajdzie się w arsenale chińskiej armii.

Raport zwraca też uwagę na rosnącą przewagę militarną Pekinu w stosunku do Tajwanu.

Osobną kwestią, która niepokoi amerykańskie ministerstwo obrony, są ponawiające się ataki chińskich hakerów, którzy zdołali, miedzy innymi, włamać się w 2010 roku do sytemu komputerowego rządu USA.

Zródło:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Pentagon-Chiny-buduja-nowoczesna-armie,wid,13716844,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.