Aktualności

BMW inwestuje w chińskim Shenyang

10 miliardów juanów – tyle zainwestuje BMW w bazę produkcyjną w Shenyang. Niemiecki koncern rozbuduje zakład produkcji akumulatorów.

BMW to kolejny duży koncern motoryzacyjny, który postanowił przyspieszyć przejście na elektryfikację. Niemieckiemu brandowi ma w tym pomóc nowa inwestycja w chińskim Shenyang, w dotychczasowej bazie produkcyjnej. Rozbudowa bazy, a właściwie zakładu produkującego akumulatory samochodowe, ma pochłonąć blisko 10 miliardów juanów (około 1,41 miliarda dolarów). Za inwestycję odpowiedzialna będzie spółka joint venture BMW Brilliance.

Fabryka akumulatorów BMW Brilliance rozpoczęła działalność w 2017 roku. Jej ostatnia rozbudowa miała miejsce dwa lata temu. Jest to jednocześnie jedna z najważniejszych na świecie fabryk samochodów premium, która powstała w ramach międzynarodowej współpracy.

Jochen Goller, dyrektor generalny BMW Group Region China, powiedział, że inwestycja jest najnowszym dowodem zaufania niemieckiego producenta samochodów do chińskiego rynku. To również potwierdzenie zaangażowania w promowanie współpracy między dwoma krajami. Z kolei Oliver Zipse, prezes BMW Group, podkreśla, że Chiny są jednym z najważniejszych strategicznie rynków.

Niemiecki koncern docenia chiński rynek i tamtejszych specjalistów głównie ze względu na postępującą cyfryzację, elektryfikację oraz działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Państwo Środka to też największy na świecie rynek pojazdów elektrycznych i hybryd typu plug-in. Są to kluczowe aspekty dla firmy BMW, której zależy na szybkim i skutecznym przejściu na produkcję samochodów nisko i zeroemisyjnych.

Chiny są również w czołówce rynku zbytu dla nowoczesnych samochodów. Według Chińskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów sprzedaż aut elektrycznych i hybryd (plug-in) wyniosła w zeszłym miesiącu 714 000 sztuk. Daje to wzrost o niemal 82% w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. Warto nadmienić, że elektryki i hybrydy stanowiły ponad 28% sprzedanych w Chinach samochodów w październiku tego roku.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202211/14/WS6371b11aa310491754329895.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.