Aktualności

Bosch zwiększa inwestycje w Chinach

Niemiecki koncern Bosch planuje zwiększyć nakłady inwestycyjne w Chinach w 2023 roku. Tylko w ubiegłym roku sektor mobilności wypracował ponad 100 miliardów juanów zysku.

Bosch, niemiecki producent techniki motoryzacyjnej, przemysłowej i AGD, to firma z ponad 130 letnią tradycją. W tym czasie marka rozszerzyła sieć produkcyjną i dystrybucyjną na przeszło 140 krajów na całym świecie. Jednym z najprężniej działających oddziałów koncernu jest Bosch China.

Ze względu na innowacyjność rynku i dostępność nowoczesnych technologii niemiecka marka planuje zwiększać inwestycje w Chinach w 2023 roku. Chodzi zarówno o zakłady produkcyjne, centra dystrybucji, jak i ośrodki badawczo-rozwojowe.

Stefan Hartung, prezes zarządu Robert Bosch GmbH, podkreśla, że „Rynek (chiński) jest nie tylko odporny. W rzeczywistości jest to rynek bardzo innowacyjny. Przy okazji, chiński konsument zawsze był bardzo innowacyjnym i przodującym konsumentem”. Oznacza to, że Chiny pozytywnie wpływają na rozwój technologiczny firmy, a konsumenci chińscy nadają rytm oczekiwaniom rynków na całym świecie.

Chiński oddział Bosch skupi się na rozwoju automatyzacji pojazdów. Już teraz aż 11% pojazdów marki produkowanych w Chinach trafia na eksport. W 2022 roku sektor biznesowy mobilności Bosch China wzrósł o około 7% w ujęciu rok do roku. Osiągnął wartość 103,6 miliarda chińskich juanów (około 14,95 miliarda dolarów amerykańskich).

Źródło: https://english.news.cn/20230428/1fce8a2110164075932a1ba6ec22e8f0/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.