Aktualności

Chińskie marki w światowym rankingu BrandZ

Chiński SHEIN i Nongfu Spring znalazły się w rankingu najcenniejszych światowych marek. Łącznie z nimi na liście BrandZ jest już 14 chińskich przedsiębiorstw.

Ranking “BrandZ Top 100 Most Valuable Global Brands” to lista najcenniejszych globalnych marek. O tym, czy dana firma znajdzie się na liście, decyduje zaufanie konsumentów, siła brandingu i tempo wzrostu. Raport publikowany jest co roku przez międzynarodową firmę badawczą Kantar. Wśród setki topowych światowych marek znalazło się aż 14 brandów Państwa Środka.

Pomimo iż pandemia osłabiła finansową wartość marek z listy BrandZ, to cena ich popularności utrzymuje się na stałym poziomie. Obecność aż 14 marek chińskich na liście nie zaskakuje. Coraz więcej chińskich marek technologicznych, modowych i spożywczych znajduje uznanie konsumentów na całym świecie.

Listę BrandZ nadal otwiera Apple – amerykański gigant technologiczny. Tuż za nim uplasowały się Google i Microsoft. Zatem Stany Zjednoczone bez wątpienia pozostają kolebką najbardziej rozpoznawalnych brandów świata.

Chińskie firmy znalazły się na siódmym (Tencent) i czternastym (Alibaba) miejscu listy. Ich wartość rynkowa to odpowiednio na 141 miliardów dolarów oraz 91,9 miliardów dolarów. Debiut na liście zaliczył SHEIN oraz Nongfu Spring. SHEIN od pewnego czasu cieszy się niechlubną łatką giganta branży fast fashion. Z kolei Nongfu Spring to uznany w Chinach producent wody butelkowanej i napojów.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/06/chinskie-marki-szybko-rosna-shein-i-nongfu-spring-w-rankingu-brandz-top-100-most-valuable-global-brands/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.