Aktualności

Chiny promują badania nad łącznością 6G

Łączność 6G niedługo stanie się faktem. Chiny i kraje wysokorozwinięte prowadzą już prace nad platformami obsługującymi komunikację 6G.

Chociaż sieć 5G nie objęła jeszcze całego globu, trwają intensywne prace nad rozwojem łączności 6G. W prace badawcze nad nową infrastrukturą sieciową szczególnie zaangażowane są Chiny. Podczas gdy inne kraje opracowują sieć 6G, Chiny utworzyły już IMT-2030 (6G) Promotion Group – flagową platformę promującą 6G i współpracę międzynarodową. W niedalekiej przyszłości usprawni ona prace nad zdobyczami najnowszych technologii – w tym humanoidalnych robotów, metaverse i technologii kwantowej.

„Wkrótce zostaną podjęte przyspieszone kroki w celu opracowania planów działania na rzecz rozwoju tych przyszłych gałęzi przemysłu. Zachęcamy samorządy lokalne do przeprowadzania prób w tych dziedzinach” – powiedział Jin Zhuanglong, minister chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych. Jin dodaje, że trwają prace nad wdrożeniem 6G do nowopowstających branż technologicznych. Należą do nich: sztuczna inteligencja, produkcja biologiczna, inteligentne pojazdy, internet rzeczy i rozwój niskoemisyjny.

Chiny chcą także wzmocnić swój wiodący status w branżach takich jak nowe pojazdy energetyczne. Kraj podejmie kroki w celu zapewnienia rozkwitu przemysłu NEV. Tylko w ubiegłym roku Chiny sprzedały około 6,89 miliona egzemplarzy NEV. Oznacza to wzrost o ponad 93% w ujęciu rok do roku.

Jednocześnie Państwo Środka chce pobudzić rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy, które specjalizują się w sektorach niszowych, mają wysoki udział w rynku i dysponują silnym potencjałem innowacyjnym. Na koniec tego roku liczba małych i średnich przedsiębiorstw branży high-tech powinna przekroczyć 80 000.

Łączność 6G z początku ma być wykorzystywana w branży przemysłowej, elektronicznej i technologicznej. Z czasem może trafić pod strzechy do użytku konsumentów masowych.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202303/02/WS63ffe94ca31057c47ebb19cb.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.