Aktualności

Chiny przedłużają cła antydumpingowe

Chiński rząd utrzyma cła antydumpingowe na włókna światłowodowe z USA i UE. Antydumping obejmie importy na pięć kolejnych lat.

Pojęciem dumpingu określa się niższą cenę sprzedaży towaru niż rzeczywisty koszt jego wyprodukowania. Cło antydumpingowe ma na celu ochronę rodzimego rynku przed zalewem tanich produktów z zagranicy, których odpowiedniki można by wyprodukować w kraju. Podobny los spotyka włókna światłowodowe importowane ze Stanów Zjednoczonych i krajów Unii Europejskiej do Chin.

W celu ochrony rodzimego rynku rząd chiński zdecydował się przedłużyć obowiązujące cła antydumpingowe na okres pięciu lat. Decyzja chińskiego Ministerstwa Handlu wejdzie w życie już 22 kwietnia. Utrzymanie ceł miało związek z wnioskami krajowych przedsiębiorstw, które zażądały ochrony rynku przed konkurencyjnymi włóknami z zagranicy.

Chiny zaczęły nakładać cła antydumpingowe na importowane z UE i USA światłowody jednomodułowe o niezmienionej dyspersji już w 2011 roku. Światłowody jednomodułowe bez przesunięcia dyspersyjnego są stosowane do szybkiej i dalekobieżnej transmisji danych. Przykładowo wykorzystuje się je w telekomunikacji dalekobieżnej i sieciach telewizji kablowej.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202304/21/WS644281cda310b6054facf101.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.