Aktualności

Coraz więcej lotów pasażerskich w Chinach

Zniesienie restrykcji covidowych przyczyniło się do zwiększenia liczby lotów pasażerskich w Chinach. Ich ilość osiągnęła poziom prawie tak wysoki jak przed pandemią.

Według chińskiej administracji lotnictwa cywilnego skala krajowego transportu pasażerskiego w Chinach powróciła do około 90% poziomu sprzed epidemii. Są to dane za pierwszy kwartał tego roku. W pierwszych trzech miesiącach tego roku samolotami podróżowało ponad 126 milionów Chińczyków. To wzrost o ponad 66% względem roku ubiegłego.

Jeśli chodzi o loty międzynarodowe, obywatele Państwa Środka odbyli ponad 2,2 miliona podróży. Tak ogromny wzrost podróży zagranicznych, wynoszący ponad 700%, to skutek otwarcia granic i znoszenia obostrzeń – zarówno dla podróżujących Chińczyków jak i gości z zagranicy.

 

 

To imponujące dane. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ilość połączeń międzynarodowych wynosi zaledwie jedną piątą z tego, co oferowały linie lotnicze w 2019 roku. Niska dostępność połączeń sprawia, że loty są wciąż drogie. Możliwe jednak, że w najbliższych miesiącach przewoźnicy uruchomią więcej połączeń. Dzięki temu ceny staną się bardziej konkurencyjne w stosunku do obecnych.

Li Yong, zastępca dyrektora Biura Bezpieczeństwa Lotniczego Administracji Lotnictwa Cywilnego, podkreśla, że „Ogólna tendencja chińskiej gospodarki lotnictwa cywilnego w pierwszym kwartale poprawia się. Administracja rządowa będzie dążyć do skutecznej poprawy jej jakości w najbliższym czasie.”.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202304/18/WS643e4c3da310b6054face4eb.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.