Aktualności

Firma Bayer docenia chiński rynek

Chiny cieszą się coraz większym zaufaniem zagranicznych firm. Jedną z nich jest Bayer – niemiecki koncern farmaceutyczny.

Firmy Bayer nie trzeba nikomu przedstawiać. Leki tego niemieckiego producenta wyrobów chemicznych i farmaceutycznych znajdują się w każdej domowej apteczce. Najbardziej znanymi produktami marki Bayer są Aspiryna, Iberogast, czy Claritine. Firma posiadająca ponad 150-letnią tradycję szczególnie docenia potencjał rynku chińskiego. Zdaniem marki Bayer Chiny odegrają w tym roku kluczową rolę w światowym wzroście gospodarczym.

Ulrich Stefer, dyrektor finansowy Bayer Group Greater China, powiedział: „Chiny bez wątpienia odegrają kluczową rolę we wpływaniu na globalny wzrost w 2023 roku. Są drugą co do wielkości gospodarką świata. Zauważyliśmy, że międzynarodowe instytucje finansowe i banki inwestycyjne zwiększyły ich prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego Chin w 2023 roku.”. Pozytywne prognozy banków sprzyjają nastrojom do inwestycji w Chinach.

Zdaniem Bayer, chiński rynek pozostaje niezwykle atrakcyjny na daleko idącym poziomie dla międzynarodowych firm. Szczególnym uznaniem cieszą się: wielkość rynku, rozwinięty system przemysłowy, silna konkurencyjność łańcucha dostaw i przyjazne środowisko biznesowe.

Mówiąc o środowisku biznesowym w Chinach, firma Bayer była świadkiem wysiłków Chin na rzecz zdecydowanej poprawy środowiska biznesowego dla wszystkich rodzajów przedsiębiorstw. „W szczególności ustawa o inwestycjach zagranicznych i chińskie strefy wolnego handlu zoptymalizowały oparte na prawie otwarte środowisko biznesowe Chin dla zagranicznych firm” – mówi Stefer. W 2022 roku Chiny zwiększyły liczbę pozycji w Katalogu Branż Zachęcanych do Inwestycji Zagranicznych do 1474. Wcześniej było ich zaledwie z 987.

Obecnie trwa rozbudowa farmaceutycznego firmy Bayer w Pekinie. Zostanie ukończona w tym roku i zwiększy zdolności produkcyjne leków na receptę o 40%.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202303/06/WS6405b340a31057c47ebb291b.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.