Aktualności

Forum biznesowe Chiny – Europa

W północno chińskim Tianjin odbyło się biznesowe forum na linii Chiny – Europa. Udział w szczycie wzięło aż 350 uczestników z obydwu kontynentów.

Miasto Tianjin, położone w północnych Chinach, to jeden z najważniejszych ośrodków portowych na świecie. To wydzielone miasto, obok Pekinu, Szanghaju i Chongqing, to także istotny ośrodek współpracy gospodarczej na szczeblu międzynarodowym. Zwłaszcza ze względu na specjalną strefę ekonomiczną, która sprzyja inwestycjom zagranicznym.

Tym razem Tianjin było gospodarzem chińsko-europejskiego forum biznesowego. Na wydarzeniu pojawiło się aż 350 przedstawicieli Chin i krajów europejskich. Wśród nich znaleźli się przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele stowarzyszeń branżowych oraz przedsiębiorcy. Celem forum jest stworzenie nowoczesnej platformy wymiany gospodarczej regionu euroazjatyckiego.

O tym, ze Tianjin jest idealnym ośrodkiem dla biznesu przemawiają liczby. Działa tam aż 10 000 firm opartych na kapitale zagranicznym. Ponadto wartość inwestycji zagranicznych w mieście wynosi aż 200 miliardów dolarów.

Warto wspomnieć, że ponad 270 firm z listy Fortune 500 działa właśnie w Tianjin.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/06/w-tianjin-odbylo-sie-forum-biznesowe-chiny-europa/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.