Aktualności

Kolejna fabryka Tesli w Szanghaju

Tesla ogłosiła budowę kolejnej megafabryki w Chinach. Zakład powstanie w Szanghaju i będzie produkować akumulatory Megapack.

Amerykański koncern motoryzacyjny nie przestaje inwestować na rynku chińskim. Po sukcesie Gigafactory w Szanghaju – potężnej fabryki specjalizującej się w produkcji modeli Tesla 3 i Tesla Y – przyszedł czas na kolejną inwestycję. Zgodnie z zapowiedziami już niedługo powstanie kolejna megafabryka w tym samym mieście. Produkcja zakładu skupiona będzie wokół wytwarzania akumulatorów Megapack.

Budowa nowego zakładu Tesli rozpocznie się już w trzecim kwartale tego roku. Uruchomienia pierwszej linii produkcyjnej można się spodziewać już w przyszłym roku. W początkowej fazie gigafabryka będzie w stanie wyprodukować około 10 000 megapacków. Odpowiada to 40 GWh zmagazynowanej energii elektrycznej.

To istotny krok zarówno dla rozwoju Tesli, jak i wsparcia zielonej oraz niskoemisyjnej transformacji Szanghaju. To także sygnał, że amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne ufa chińskiemu rynkowi i dostrzega jego potencjał biznesowy.

 

 

Zaufanie zagranicznych kontrahentów podbudowane zostało dobrymi wynikami finansowymi Chin w momencie odradzania się gospodarki po pandemii Covid-19. Wraz z początkiem roku udział zagranicznych inwestycji w Chinach wzrósł o około 6% w stosunku do roku ubiegłego. Obecnie wartość zagranicznego kapitału osiągnęła zawrotną wartość 268 miliardów juanów (około 39 miliardów dolarów amerykańskich).

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/04/tesla-zbuduje-w-szanghaju-nowa-megafabryke/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.