Aktualności Podróże do Chin

Koniec kwarantanny dla podróżujących do Chin

Już 8 stycznia Chiny zniosą wymóg odbycia kwarantanny dla podróżujących . Turyści będą musieli jedynie poddać się testowi na obecność Covid-19.

Najnowsza polityka Chin mająca na celu walkę z epidemią Covid-19 ulegnie złagodzeniu. Stanie się to już 8 stycznia 2023 roku, niedługo przed rozpoczęciem oficjalnych obchodów Chińskiego Nowego Roku. Zgodnie z nowymi wytycznymi rządu podróżujący z zagranicy nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny. Wymogiem będzie jedynie okazanie negatywnego wyniku testu na obecność Covid-19. Testy muszą być wykonane do 48 godzin przed przyjazdem do Państwa Środka.

Testy na obecność wirusa wykonywane po przylocie zostaną całkowicie zlikwidowane. Jeśli podróżni nie wykażą żadnych objawów chorobowych (np. podczas rutynowej kontroli przy odprawie celnej), nie otrzymają skierowania na kwarantannę.

Istotną zmianą dla podróżnych jest także zniesienie polityki „pięć i jeden”.  Są to dotychczasowe ograniczenia lotów międzynarodowych. Zasada „pięć i jeden” oznacza, że jeden kraj może wysłać tylko jeden lot do Chin z jednej linii lotniczej jedną trasą raz w tygodniu. Zniesienie ograniczeń zwiększy liczbę lotów pasażerskich do Chin, a co za tym idzie – ich cena również powinna ulec obniżeniu.

Nowe zasady są efektem prac chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia. W poniedziałek ogłosiła ona, że 8 stycznia Chiny obniżą stopień zarządzania chorobą (Covid-19) z kategorii A do kategorii B. Zgodnie z ustawą Chińskiej Republiki Ludowej o zapobieganiu i leczeniu chorób zakaźnych.  Zmianie uległa też terminologia – z „zapalenia płuc nowego koronawirusa” na „nowa infekcja koronawirusem”.

Od marca 2020 roku osoby podróżujące do Chin kontynentalnych miały obowiązek poddania się kwarantannie. Zwykle trwała ona 14 dni i odbywała się w wyznaczonym do tego. Polityka kwarantanny, która ewoluowała w czasie, wymagała niedawno pięciu dni kwarantanny w scentralizowanym obiekcie i trzech kolejnych dni w domu lub hotelu.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202212/27/WS63aa7aa3a31057c47eba66a1.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.