Aktualności

Mapy dla chińskich samochodów autonomicznych

Chiński rząd opublikował wytyczne dla map inteligentnych pojazdów. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, szczególnie dla pasażerów samochodów bezzałogowych.

Automatyzacja wkracza coraz częściej do fabryk, zakładów pracy a także domów prywatnych. W ostatnich latach spotykamy się z nią na drogach. Samochody poruszające się bez kierowcy, czyli pojazdy autonomiczne, nie są już pieśnią przyszłością a stały się rzeczywistością. Chiny są jednym z największych rynków na świecie, na których pojazdy bezzałogowe są rozwijane, testowane i wdrażane do użytku.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu niezbędne są inteligentne systemy i odpowiednia infrastruktura drogowa. Ponadto Chińskie Ministerstwo Zasobów Naturalnych zdecydowało rozszerzyć wymogi dla pojazdów autonomicznych. Ministerstwo opublikowało wytyczne dotyczące standardowej konstrukcji systemu dla podstawowych map inteligentnych pojazdów. Dokument ten standaryzuje mapy – od aspektów ogólnego zastosowania, aktualizacji, obsługi aplikacji, wykrywania aż do zarządzania bezpieczeństwem.

Wytyczne określają skoordynowany rozwój map i informacji geograficznych z motoryzacją, informacją i komunikacją. Ponadto precyzują ich łączność z elektroniką, transportem, bezpieczeństwem informacji, hasłami i tworzeniem standardowego systemu podstawowych map inteligentnych pojazdów.

W założeniach rząd chiński proponuje także opracowanie z wyprzedzeniem ponad 10 norm dotyczących podstawowych map obejmujących wymagania techniczne i specyfikacje, takie jak zastosowania ogólne czy gromadzenie danych. Zestaw norm będzie wspierać autonomiczną jazdę już przed rozpoczęciem 2025 roku.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202303/09/WS6409a752a31057c47ebb3599.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.