Aktualności

Największy tankowiec świata zbudowany w Chinach

NS Pioneer to największy tankowiec na świecie. Za jego projekt i budowę odpowiadają chińskie stocznie. Tankowiec ma długość niemal 280 metrów.

Największy na świecie tankowiec NS Pioneer trafił na międzynarodowe wody. Jest w całości zaprojektowany i zbudowany przez chińskich inżynierów. Statek dostarczono do Dalian w północnowschodniej prowincji Liaoning. To tam rozpocznie służbę dla chińskiej rafinerii China National Offshore Oil Corporation.

Tankowiec ma ładowność 155 000 ton. Jego całkowita długość wynosi 279 metrów, szerokość 48 metrów, a głębokość 23,7 metra. NS Pioneer wyposażono w nowoczesną technologię pozycjonowania mocy DP. Umożliwia ona stabilne funkcje kontroli pozycji statku i wyższe bezpieczeństwo transportu oleju.

 

 

NS Pioneer wyruszył już w swoją pierwszą podróż z chińskiego Dalian do Brazylii. To tam prowadzić będzie operacje głębinowego transportu ropy CNOOC na wodach międzynarodowych. Tankowiec przeznaczono dla chińskiej części największych na świecie głębinowych pól naftowych i gazowych – Buzios i Mero w Brazylii.

Średnia operacyjna głębokość wody na polach naftowych Brazylii wynosi około 2000 metrów. Klimat na tym obszarze jest niestabilny, z silnymi wiatrami i falami oraz trudnymi warunkami środowiskowymi. Wymagają one precyzyjnego pozycjonowania dla tankowców zaangażowanych w operacje transportu ropy.

CNOOC stanie się pierwszą chińską firmą, która będzie obsługiwać tankowce DP zarówno na wodach międzynarodowych, jak i krajowych.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202304/03/WS642a722ea31057c47ebb8197.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.