Aktualności

Nowe centrum Alibaba Cloud w Japonii

Chiński koncern Alibaba otwiera w Japonii nowe centrum przetwarzania danych. To projekt spółki Alibaba Cloud zajmującej się rozwojem działań w chmurze.

Alibaba, chiński gigant handlu e-commerce, stale poszerza obszary swojej działalności. Założona w 1999 roku Alibaba Group obecnie zrzesza firmy działające na kilku płaszczyznach. W branży e-commerce są to między innymi Taobao, Tmall czy Aliexpress. W dziedzinie logistyki – Cainiao Network. Dla usług finansowych – Ant Financial. Z kolei za obszar gromadzenia i przetwarzania danych odpowiedzialna jest Alibaba Cloud.

Alibaba Cloud jest jednym z największych światowych dostawców usługi IAAS. Jest to model chmury obliczeniowej, która dostarcza klientowi infrastrukturę informatyczną, sprzęt i oprogramowanie do przetwarzania danych, a także serwisowanie systemu. Rosnące zapotrzebowanie na usługi cyfrowe umożliwiło spółce otwarcie trzeciego już centrum danych w Japonii.

Nowe centrum Alibaba Cloud zlokalizowane będzie w Tokio. Wśród oferowanych usług znajdzie się pamięć masowa i przetwarzanie danych w chmurze. Pierwsze japońskie centrum Alibaby otwarte zostało w 2016 a drugie w 2019 roku.

W tej chwili Alibaba Cloud jest trzecim najważniejszych na świecie dostawcą usług IAAS. Miejsce na podium należy na razie do Microsoftu i Amazona. Chiński koncern posiada już 9,5% udziałów w światowym rynku usług przetwarzania danych w chmurze.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/12/alibaba-cloud-otwiera-trzecie-centrum-danych-w-japonii/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.