Aktualności

Nowe lotnicze trasy towarowe od Maersk

Duński Maersk uruchamia nowe połączenie lotnicze dla przewozu towarów. Pierwszy lot na trasie Hangzhou – Billund odbył się na początku kwietnia.

Duński konglomerat logistyczny A.P. Møller-Mærsk A/S, znany jako Maersk, nieustannie poszerza usługi transportowe o nowe trasy i zwiększanie floty jednostek przewozowych. Firma posiada placówki i filie w ponad 130 krajach na całym świecie. Jest jednym z najpotężniejszych graczy na rynku armatorów i kontenerowej żeglugi morskiej. Lotnicza trasa towarowa z chińskiego Hangzhou do duńskiego Billund to kolejny element poszerzania działalności giganta logistycznego.

Boeing 767-300, obsługiwany przez Maersk Air Cargo, odbył swój pierwszy lot między Hanzghou a Billund 6 kwietnia. To pierwsze połączenie towarowe na tej trasie. Samolot przewiózł przeszło 23 tony sprzętu AGD, drobnej elektroniki i części samochodowych. Importowane produkty mają trafić do sprzedaży na terenie całej Europy.

Na początku nowa trasa będzie obsługiwać trzy loty towarowe w ciągu tygodnia. Z czasem może być ich więcej, jeśli będą cieszyć się zainteresowaniem importerów.

W ostatnim miesiącu Maersk uruchomił także inne połączenia towarowe między Hangzhou a Chicago. Konglomerat logistyczny obsługuje loty na tej trasie dwa razy w tygodniu.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/04/globalny-gigant-logistyczny-maersk-uruchamia-nowe-lotnicze-trasy-towarowe/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.