Aktualności Transport i logistyka

Nowy magazyn Rohlig Suus na Podlasiu

Firma spedycyjna Rohlig Suus Logistics otwiera drugi magazyn na Podlasiu. Nowy obiekt zajmuje powierzchnię niemal 3 tysięcy m2.

Zdolności przeładunkowe w powiecie białostockim już niedługo ulegną poprawie. Wszystko za sprawą nowopowstałego magazynu Rohlig Suus Logistics. Nowa przestrzeń magazynowa powstała w Choroszczy i zajmuje łączną powierzchnię 2,8 tysięcy m2. Łącznie do dyspozycji Rohliga w regionie pozostaje aż 7,3 tysiąca m2 przestrzeni magazynowej.

To nie pierwsza inwestycja Rohliga w regionie podlaskim. Pierwszy magazyn, agencja celna oraz oddział spedycyjny uruchomiony został już w 2010 roku w Białymstoku.

Lokalizacja nowego magazynu w Choroszczy nie jest przypadkowa. To ważne ogniwo w łańcuchu dostaw na trasie Via Carpatia oraz w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jest to też kluczowy punkt łączący kraje nadbałtyckie, co ułatwi wymianę handlową pomiędzy krajami.

Co ważne, obiekt w Choroszczy będzie wyposażony w magazyn czasowego składowania. Agencja celna będzie zaś posiadać zezwolenie na realizację odpraw w procedurze uproszczonej, co znacznie przyspieszy procedury celne. Najpewniej jeszcze w II kwartale tego roku agencja rozpocznie prace.

Warto dodać, że nowy magazyn Rohlig Suus oferować będzie usługi dla rynku e-commerce. Oprócz magazynowania towarów, placówka dokonywać będzie przeładunków, przepakowywania, etykietowania, czy kompletowania zamówień.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2023/02/06/rohlig-suus-logistics-otwiera-drugi-magazyn-na-podlasiu/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.