Aktualności

Piąta edycja China International Import Expo

Podczas China International Import Expo poruszone zostaną problemy globalnego starzenia. To już piąta edycja targów, a jej start przewidziany jest na 5 listopada.

China International Import Expo (CIIE) to jedne z najważniejszych targów branżowych w Chinach. Co roku konsumenci spotykają się tam z przedstawicielami firm produkujących najnowsze technologie, elektronikę, samochody, czy wyroby branży medycznej.

Tegoroczna edycja to już piąta odsłona chińskich targów. Pojawi się na niej ponad 500 firm z całego świata. Wydarzenia odbywać się będą za pośrednictwem platform on-line, ale część wystaw przewidziana jest w formie tradycyjnej. Piąta edycja China International Import Expo odbywa się będzie w dniach 5-10 listopada.

Motywem przewodnim tej edycji targów będzie problem globalnego starzenia. Sesja „Sharing Opportunities in Global Aging” zorganizowana będzie przez Międzynarodowe Forum Gospodarcze Hongqiao. Odbędzie się ona już na początku targów (5 listopada) w Szanghajskim Narodowym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym.

Około 100 krajów i regionów na całym świecie weszło w etap starzenia się populacji. ONZ szacuje, że udział światowej populacji w wieku 65 lat i więcej wzrośnie z 10% w 2022 roku do 16% w 2050 roku. Chiny weszły w etap ​​starzejącego się społeczeństwa około roku 2000. Zaś do końca 2021 roku populacja osób w wieku 65 lat i więcej przekroczyła 200 milionów. Wskazuje to na proces szybkiego starzenia się kraju.

Sesja, której gospodarzem jest chińskie Ministerstwo Handlu i Narodowa Komisja ds. Rozwoju i Reform, ma na celu zbadanie wyzwań związanych ze starzeniem się społeczeństwa. Celem jest stworzenie lepszego życia dla osób starszych oraz pobudzenie wzrostu gospodarczego poprzez rozwój srebrnej gospodarki.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202210/21/WS6352096ca310fd2b29e7dca5.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.