Aktualności

Port Ningbo-Zhoushan bezkonkurencyjny

Ningbo-Zhoushan zdobył pierwsze miejsce w rankingu chińskich portów o największej liczbie przeładunków. Tylko od stycznia przeładowano tam 640 milionów ton ładunków.

21st Century Business Herald opublikował ranking 10 portów w Chinach o największej zdolności przeładunkowej w I półroczu 2022 roku. Bezkonkurencyjny okazał się wschodniochiński port Ningbo-Zhoushan, w którym od początku roku przeładowano przeszło 640 milionów ton towarów. W raporcie wyraźnie zaznacza się także trend wzrostowy – osiem z dziesięciu największych chińskich portów odnotowało zwiększenie przeładunków w pierwszej połowie tego roku.

Dotknięte globalnym spowolnieniem gospodarczym i pandemią Covid-19, wiele portów, zarówno w Chinach jak i na świecie, doświadczyło ożywienia w przeładunkach towarów w pierwszej połowie roku. Jest to także czas wzmożonego zapotrzebowania na transport morski.

Wiele portów, w ramach odradzania się gospodarki po pandemii, otworzyło nowe trasy regionalnego partnerstwa gospodarczego, w tym także dla dla krajów RCEP. Ponadto wiele portów przyspieszyło budowę inteligentnych rozwiązań dla nabrzeży i poprawiło ich konkurencyjność. Południowochiński port Guangzhou dodał 11 nowych tras RCEP. Podobne działania podjęły porty Yantai, Tianjin i Beibu Gulf.

Warto nadmienić, że Beibu Gulf International Gateway Port posiada obecnie 101 miejsc postojowych klasy 10 000 ton z całkowitą zdolnością przeładunkową prawie 300 milionów ton.

W rankingu po Ningbo-Zhoushan, kolejno uplasowały się porty: Tangshan, Qingdao, Szanghaj, Guangzhou, Suzhou, Rizhao, Tianjin, Yantai i Belbu Gulf.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202208/08/WS62f03f41a310fd2b29e70c5c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.