Aktualności

Port Tianjin – bardziej smart, bardziej eko

Chiński port Tianjin obsłużył właśnie milionowy kontener na swoim nowym terminalu. Terminal jest w pełni bezemisyjny i posiada szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Północno chiński port Tianjin to jeden z największych portów w Chinach. To także jeden z najważniejszych portów w globalnym łańcuchu dostaw. Każdego roku obsługiwane są tam miliony ton ładunków. Zarząd portu Tianjin poinformował, że na dzień 13 października 2022 roku jego bezemisyjny inteligentny terminal w rejonie portu w Beijiang obsłużył właśnie milion dwudziestostopowych jednostek kontenerowych (TEU). Wynik ten osiągnięty został od czasu rozpoczęcia operacji w październiku ubiegłego roku.

„Niecałe trzy lata zajęło nie tylko ukończenie budowy inteligentnego i ekologicznego portu, ale także osiągnięcie rekordowej przepustowości kontenerów na poziomie 1 miliona TEU” – powiedział Yang Rong, dyrektor generalny No 2 Container Dock Co Ltd, Tianjin Port Group. Terminal dokonał także załadunku kontenerowca z nośnością 200 000 TEU. Miało to miejsce również 13 października tego roku.

Nowy terminal portu Tianjin jest wspierany przez inteligentną technologię i w pełni zasilany czystą energią – słoneczną oraz wiatrową. Bezzałogowy i inteligentny terminal wyposażony jest w szereg nowoczesnych technologii usprawniających jego pracę. Jego działania oparte są na łączności 5G, big data, autonomicznej jeździe i sztucznej inteligencji (AI). Od momentu wdrożenia nowych rozwiązań nastąpiła znaczna poprawa wydajności portu.

port w chinach tianjin

Port był budowany we współpracy z chińskimi dostawcami rozwiązań high-tech, a mianowicie Huawei Technologies Co Ltd i China Mobile. Jiang Kaimin, starszy ekspert ds. marketingu ceł i biznesu portowego w Huawei, powiedział, że: „Cyfryzacja portów obejmuje wiele działów, dążąc do osiągnięcia optymalnej wydajności całego systemu ludzi, ładunków, pojazdów, statków i portów”.

Port Tianjin pozostaje kluczowym punktem żeglugowym dla regionu Pekin-Tianjin-Hebei. Jest położony na wybrzeżu Morza Bohai i aktywnie wykorzystuje możliwości rozwoju, jakie daje Inicjatywa Pasa i Szlaku. Port także koordynuje rozwój regionu.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202210/20/WS63509c10a310fd2b29e7d7cf.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.