Aktualności

Prowincja Zhejiang w czołówce producentów NEV

Wschodniochińska prowincja Zhejiang może pochwalić się imponującą produkcją samochodów napędzanych energią elektryczną. W 2025 produkcja pojazdów w prowincji ma przekroczyć milion sztuk.

Prowincja Zhejiang, położona na wschodnim wybrzeżu Chin, coraz częściej nazywana jest obecną potęgą gospodarczą Chin. Nie tylko za sprawą silnie rozwiniętej żeglugi morskiej, rybołówstwa, czy produkcji, ale przede wszystkim – przemysłu samochodowego. Mowa tutaj głównie o samochodach NEV, czyli takich, które napędzane są nową energią elektryczną.

Już w 2025 roku produkcja pojazdów NEV w Zhejiang ma osiągnąć poziom 1,2 miliona sztuk. Szacuje się, że ilość ta będzie stanowić już ponad 60% ogólnej produkcji samochodów w prowincji. Oznacza to, że dwa spośród trzech samochodów wyjeżdzających z salonów sprzedaży będzie napędzanych energią elektryczną.

Wschodniochińska prowincja Zhejiang będzie równocześnie rozwijać przedsiębiorstwa zajmujące się pojazdami nowej energii. Lokalny rząd będzie wspierać je w optymalizacji układu produkcyjnego oraz zwiększać podaż na wysokiej klasy samochody. Ponadto planowane zmiany gospodarcze mają wesprzeć przedsiębiorstwa w ekspansji na rynki zagraniczne.

Jedną z obietnic rządu jest budowa 100 000 ładowarek dla samochodów elektrycznych w prowincji.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202302/02/WS63db8358a31057c47ebac9aa.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.