Aktualności

Rekordowa sprzedaż Tesli w Chinach

Ponad 83 000 pojazdów Tesli zostało sprzedanych w Chinach w samym tylko wrześniu. Wszystkie nowe samochody wyjechały z szanghajskiej Gigafactory.

Tesla, od kilku lat obecna na chińskim rynku, nieustannie rozszerza działalność o otwieranie nowych fabryk i centrów badawczych. Największa fabryka Tesli w Chinach, Gigafactory położona w Szanghaju, przyczyniła się od osiągnięcia historycznie najlepszych wyników sprzedażowych marki. W samym tylko wrześniu tego roku z Gigafactory wyjechało ponad 83 000 pojazdów Tesli.

W ciągu trzech lat działalności fabryka z Szanghaju wypuściła na rynek już ponad 3 miliony egzemplarzy samochodów. Gigafactory, będąca jednocześnie centrum eksportowym, sprzedała w tym roku dwa razy więcej samochodów niż w ubiegłym, więc zainteresowanie elektrykami w Chinach stale rośnie.

Szacuje się, że produkcja i sprzedaż nowych pojazdów energetycznych w Chinach przekroczy 6,5 miliona w 2022 roku, o czym donosi Cui Dongshu, sekretarz generalny Chińskiego Stowarzyszenia Samochodów Osobowych.

To samo stowarzyszenie podaje, że sprzedaż samochodów w Chinach wzrosła o ponad 25% w stosunku rok do roku, osiągając tym samym 2,61 miliona sprzedanych sztuk we wrześniu. Od początku roku sprzedano ich z kolei ponad 19,47 milionów.

Źródło: https://english.news.cn/20221010/e3c11a512e82477d965546d59187a7cf/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.