Aktualności

Rekordowo szybka kolej z Chin do Niemiec

Zaledwie dziesięć dni zajął przejazd pociągu z Xi’an do Duisburgu w Niemczech. Transport pokonał ponad 9 900 kilometrów w nieco ponad 200 godzin.

„Transkontynentalne połączenie kolejowe 2.0” to nowa, szybka trasa łącząca środkowe Chiny z zachodem Niemiec. Pociąg pokonał dystans ponad 9 900 kilometrów w czasie 235 godzin, czyli zaledwie dziesięciu dni. W pięćdziesięciu wagonach przewiezione zostały głównie sprzęty elektroniczne i panele fotowoltaiczne. Krótki czas frachtu kolejowego sprawia, że może on stać się alternatywą dla kosztownych połączeń lotniczych.

Niemiecki port kolejowy w niemieckim Duisburgu staje się coraz bardziej istotnym węzłem transportowym w sercu Europy. Jest również największym portem śródlądowym portem Niemiec. To także ważny punkt na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku.

Duisburg od czterdziestu lat jest miastem partnerskim chińskiego Wuhan. To właśnie za sprawą współpracy władz obydwu miast udało się osiągnąć tak imponujący wynik na kolei. Miasta planują dalej rozwijać sieć połączeń intermodalnych.

Rekordowo krótki czas przejazdu możliwy był z powodu kilku czynników. Głównie za sprawą China Railway Express, które nadało kursowi priorytet, a także dzięki współpracy operatora logistycznego z partnerami.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2022/11/09/rekord-na-njs-pociag-z-wuhan-do-duisburga-przejechal-w-10-dni/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.