Aktualności

Rośnie ilość krajowych transportów w Chinach

200 000 kontenerów – tyle towaru przejechało koleją od początku tego roku w Chinach. Nowym Korytarzem Lądowym kursować będzie 16 pociągów dziennie.

Od początku tego roku aż 200 000 kontenerów zostało przetransportowanych na terenie Chin. Transport odbył się za pośrednictwem pociągów towarowych na transgranicznej trasie lądowo-morskiej. Ilość przewozów wzrosła w pierwszym kwartale tego roku o niemal 12% względem analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Nowy Korytarz Western Land-Sea to przejście kolejowe z zachodnich Chin do Azji Południowo-Wschodniej. Popularność tej trasy rośnie ze względu na niskie koszty, a przede wszystkim krótki czas frachtu. Zainteresowanie trasą sprawia, że już w drugiej połowie tego roku Nowym Korytarzem kursować będzie aż 16 pociągów dziennie.

Import na tej trasie obejmuje głównie pulpę, skrobię z tapioki i koncentrat miedzi z Tajlandii, Indonezji, Malezji i Wietnamu. W eksporcie Nowym Korytarzem Western Land-Sea jadą zwykle części samochodowe, do motorów, a także podzespoły do budowy generatorów.

W autonomicznym regionie Guangxi Zhuang pociągi towarowe kursują z prędkością 90 kilometrów na godzinę. Z kolei przepustowość w porcie Tieshangang wzrosła o 20% zwiększając tym samym wydajność tego rodzaju transportu.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202304/03/WS642a5055a31057c47ebb812e.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.