Aktualności Targi branżowe

Targi Kantońskie z nowymi strefami tematycznymi

Już w kwietniu startuje kolejna edycja Chińskich Targów Kantońskich. To najważniejsze wydarzenie w kalendarzu chińskich przedsiębiorców.

15 kwietnia w Kantonie, stolicy prowincji Guangdong, rozpocznie się 133. sesja targów China Import and Export Fair. Większość osób zna je jako Chińskie Targi Kantońskie. Wydarzenie odbędzie się zarówno w strefie offline, jak i online.

Niestety strefa online nie będzie dostępna dla każdego. Nie wiadomo bowiem kiedy Konsulat Chin w Warszawie wznowi wydawanie wiz turystycznych. Dostępną opcją pozostają wizy biznesowe, które wymagają specjalnego zaproszenia od strony chińskiej.

Targi Kantońskie odbywają się dwa razy w roku – nieprzerwanie od 1957 roku. Tegoroczne targi będą obejmowały trzy nowe obszary wystawiennicze. Będą one poświęcone automatyce przemysłowej i inteligentnej produkcji, nowej energii i inteligentnym pojazdom oraz produktom dla matek, niemowląt i dzieci. Pojawią się także trzy nowe strefy skoncentrowane na tematyce inteligentnego życia, srebrnej gospodarki oraz testowania odczynników i produktów ochronnych.

Szacuje się, że w 133. sesji Targów Kantońskich weźmie udział ponad 30 000 chińskich i zagranicznych przedsiębiorstw. Wśród 5 000 chińskich wystawców znajdą się wiodące firmy produkcyjne i zaawansowane technologicznie. Co więcej, powierzchnia wystawiennicza zostanie w tym roku powiększona do 1,5 miliona metrów kwadratowych. Łącznie odwiedzający będą mieć do dyspozycji 54 powierzchnie wystawiennicze i 159 stref specjalnych.

Jak co roku targi podzielone są na 3 fazy:

  • Faza 1 (15-19 kwietnia): m.in. AGD, elektronika, oświetlenie, materiały budowlane
  • Faza 2 (23-27 kwietnia): m.in. dekoracje, zabawki, wyroby konsumpcyjne
  • Faza 3 (1-5 maja): m.in. odzież, tekstylia, akcesoria podróżne, wyroby medyczne

Źródło: https://english.news.cn/20230228/acd9229dc23d414f92ebe57d4716ce80/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.