Aktualności

Tybet atrakcyjny dla turystów

Po niemal trzech latach izolacji Chiny otworzyły granice dla gości z zagranicy. Szczególnie zyskał na tym Tybet, który odwiedziło ponad 2,5 miliona turystów.

W pierwszych tygodniach nowego roku Chiny postanowiły otworzyć granice dla podróżnych. W tym czasie rząd zniósł obostrzenia covidowe i do wjazdu na teren Chin wymagany jest jedynie negatywny wynik testu PCR na Covid-19. Połowa marca przyniosła także możliwość aplikowania o wizy turystyczne dla Polaków. Co, oprócz targów branżowych i chińskich metropolii, odwiedzają podróżni? Okazuje się, że jednym z popularnych celów turystycznych jest Tybet.

Tybetański Region Autonomiczny w południowo-zachodnich Chinach przyjął w pierwszym kwartale tego roku ponad 2,55 miliona turystów z kraju i zagranicy. Regionalne władze informują, że podróże wygenerowały zysk rzędu 2 miliardów juanów (około 291 milionów dolarów). Jest to imponujący wynik, biorąc pod uwagę, że ruch wizowy funkcjonuje w trybie normalnym zaledwie od miesiąca.

 

 

Region odnotował w ujęciu rok do roku wzrost liczby turystów o 39%. Z kolei przychody z turystyki zwiększyły się w Tybecie o niemal 43% w stosunku do roku 2022.

Wang Xiaodong, szef regionalnego działu rozwoju turystyki, podkreśla, że Tybet będzie rozwijał turystykę wiejską i pielęgnował wysokiej jakości trasy turystyczne o lokalnych walorach. Zdaniem Wanga do końca roku Tybet odwiedzi przeszło 39 milionów turystów z kraju i ze świata.

Źródło: https://english.news.cn/20230417/739c3ba3bbf1442ca53e8dd7cfe5daa3/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.