Aktualności Transport i logistyka

Uwaga – kongestie w Baltic Hub

Gdański terminal kontenerowy Baltic Hub boryka się z trudnościami operacyjnymi. Powodem jest ograniczenie prac portowych i zbliżający się protest przewoźników.

Największy bałtycki terminal kontenerowy Baltic Hub boryka się w ostatnim czasie z wieloma trudnościami. Gdański port najpierw przeszedł awarię, co spowodowało opóźnienia w obsłudze kontenerów. Następnie w jednym z przeładowywanych kontenerów nastąpił niebezpieczny wyciek gazu. To jednak nie koniec problemów Baltic Hub.

Obecnie terminal przechodzi przez kłopoty natury kadrowej. Od dwóch tygodni w porcie trwa strajk pracowników, co odbija się na liczbie obsługiwanych ładunków. Ilość slotów dostępnych w Baltic Hub zostają zmniejszona do zaledwie 50 na godzinę. Protest skutkuje problemami w podejmowaniu kontenerów. Przewoźnicy musza oczekiwać nawet kilka godzin na pobranie kontenera z towarem. To z kolei skutkuje opóźnieniami w dostawach do importerów.

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec problemów Baltic Hub. Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych zapowiada dodatkową akcję protestacyjną. Jego celem jest zwrócenie uwagi zarządu terminala na niski poziom obsługi transportu działu drogowego. Protest zapowiedziano na 8 listopada na godziny popołudniowe.

Również warunki panujące w Gdańsku nie sprzyjają sytuacji w porcie. Silny wiatr, który utrzyma się nawet do sobotnich godzin wieczornych, paraliżuje prace terminala. Żywioł utrudnia obsługę pustych kontenerów. Możliwe, że przyjmowanie pustych jednostek kontenerowych zostanie więc czasowo wstrzymany do soboty włącznie.

Źródło: http://www.pspdgdynia.pl/posts/przewonicy-kontenerowi-przygotowuj-si-do-protestu-2860.php

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.