Aktualności

Volkswagen docenia chiński rynek

Volkswagen wiąże duże nadzieje z chińskim rynkiem motoryzacyjnym. Chiny pomagają niemieckiej marce w osiąganiu celów w zakresie dekarbonizacji.

Chiny odgrywają ważną rolę w transformacji elektrycznej przemysłu samochodowego. To obecnie najszybciej rozwijający się rynek samochodów NEV oraz BEV. Starania Państwa Środka w celu dekarbonizacji rynku motoryzacyjnego docenia Volkswagen. Niemiecki producent samochodów, podczas prezentacji corocznego raportu, mówił o znaczeniu Chin w kontekście motoryzacji.

W ubiegłym roku Chiny pomogły Volkswagenowi osiągnąć cele w zakresie dekarbonizacji. Chińskie dostawy akumulatorowych pojazdów elektrycznych (BEV) na najważniejszym jednolitym rynku tego kraju wzrosły o 68% w ujęciu rok do roku. Z taśm produkcyjnych zjechało ich aż 155 700 sztuk.

W tym samym czasie światowe dostawy pojazdów typu BEV grupy Volkswagen wzrosły zaledwie o 26%. Globalna sprzedaż samochodów BEV niemieckiej marki osiągnęła liczbę 452 800 sztuk. Jednocześnie firma odnotowała spadek ogólnej sprzedaży aż o 7%.

W najbliższych latach Volkswagen zamierza poszerzać swoje inwestycje. Do 2027 roku zainwestuje łącznie 180 miliardów euro w strategię rozwoju baterii, rozszerzenie działalności w Ameryce Północnej oraz zwiększenie konkurencyjności w zakresie cyfryzacji i produktów w Chinach.

Volkswagen ujawnia, że ponad dwie trzecie inwestycji jest przeznaczone na „dziedziny przyszłości”. Należą do niej między innymi elektryfikacja i cyfryzacja.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202303/15/WS6410c071a31057c47ebb470a.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.