Aktualności

Weihai – chińska stolica marikultury

Miasto Weihai, w prowincji Shandong, otrzymało tytuł chińskiej stolicy marikultury. Od trzech dekad Weihai szczyci się największą produkcją wyrobów morskich.

Organizacja China Aquatic Products Processing and Marketing Alliance (CAPPMA) kolejny rok z rzędu doceniła wkład miasta Weihai w chińską marikulturę. Miasto, położone we wschodniochińskiej prowincji Shangdong, okrzyknięto chińską stolicą marikultury. To ze względu na największą skalę produkcji wyrobów morskich.

CAPPMA jest organizacją non-profit działającą od 1994 roku przy chińskim Ministerstwie Rolnictwa. W jej skład wchodzą producenci owoców morza, przetwórcy, dystrybutorzy, instytucje zajmujących się badaniami i edukacją z zakresu rybołówstwa, a także powiązane z branżą firmy marketingowe i usługowe.

Ze względu na naturalne morskie zasoby, Weihai już od trzech dekad pozostaje największym producentem produktów morskich. Błękitna gospodarka dominuje w tym regionie i większość mieszkańców znajduje zatrudnienie w rybołówstwie, przetwórstwie lub dystrybucji ryb i owoców morza. Miasto także nieustannie buduje regionalne marki marikultury, które są znane i dostępne w sklepach w całych Chinach.

Co istotne, miasto wspiera naturalne środowisko organizmów morskich. We współpracy z instytutami badawczymi Weihai stara się odbudowywać otoczenie i stwarzać warunki idealne dla życia morskiego. Na terenie miasta działa już 25 farm wodnych przeznaczonych do hodowli ryb i owoców morza.

Obecnie liczba przedsiębiorstw w Weihai, które zajmują się produkcją dań gotowych z owoców morza, przekroczyła liczbę 400. Ich zdolność produkcyjna osiągnęła zawrotną wielkość pięciu milionów ton. Wyroby te trafią do niemal 90 krajów i regionów na całym świecie.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/04/nadmorskie-miasto-weihai-chinska-stolica-marikultury/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.