Aktualności

Wzrost handlu zagranicznego w prowincji Hebei

Północno chińska prowincja Hebei od kilku miesięcy notuje stały wzrost handlu zagranicznego. W ciągu ostatniego roku handel zagraniczny w regionie wzrósł o ponad 2,3%.

Prowincja Hebei, położona w północnych Chinach i granicząca z Morzem Wschodniochińskim, w ciągu dziesięciu miesięcy tego roku odnotowała wzrost w handlu zagranicznym. Prowincję zamieszkuje ponad 74 miliony Chińczyków, a na jej terytorium znajduje się stolica Państwa Środka Pekin. Niewątpliwie czynniki te przyczyniły się do wzrostu importu i eksportu, a spadek cen frachtu sprawia, że coraz więcej towarów opuszcza prowincję.

W pierwszych 10 miesiącach 2022 roku bilans handlu zagranicznego osiągnął wartość ponad 451 miliardów juanów (około 63 miliardów dolarów). Przekłada się to na 2,3% wzrostu handlowego względem roku 2021. Shijiazhuang Customs informuje, że sam eksport osiągnął wartość przekraczającą 275 miliardów juanów, co daje  wzrost o 13,2% w stosunku do roku ubiegłego. W imporcie zanotowano jednak spadek o ponad 11%.

Kluczowym partnerem dla chińskiej prowincji Hebei jest Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN). W skład stowarzyszenia wchodzą: Filipiny, Malezja, Indonezja, Singapur, Tajlandia, Wietnam, Brunei, Laos, Mjanma i Kambodża. Handel prowincji Hebei z tymi krajami osiągnął poziom 59 miliardów juanów, czyli wzrósł on od 2021 roku o około 32%.

Istotnymi partnerami dla Hebei są także kraje leżące na trasie Pasa i Szlaku. Wartość handlu osiągnęła tutaj prawie 153 miliardy juanów.

W tym roku eksport prowincji Hebei zdominowały części samochodowe, samochody, komponenty elektroniczne i produkty mechaniczne.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202211/28/WS63847480a31057c47eba1779.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.