Aktualności

Xiaomi liderem w sektorze smart EV

Już za dwa lata Xiamo może stać się liderem branży inteligentnych samochodów elektrycznych. Firma prowadzi już testy na 140 pojazdach autonomicznych.

Ostatnie lata w branży motoryzacyjnej zdominowane zostały przez samojezdne elektryki. Niektóre firmy motoryzacyjne prowadzą testy nad samochodami przyszłości, inne zaczynają już wdrażać je na rynek konsumencki. Jedną z firm, która doskonale odnajduje się na rynku smart EV (samojezdnych samochodów elektrycznych) jest chińskie Xiaomi. Chiński gigant prowadzi obecnie testy na 140 autonomicznych pojazdach w całych Chinach w celu wprowadzenia samochodów nowej generacji na rynek.

Istotny postęp nastąpił po tym, jak ponad rok temu Xiaomi ogłosiło wejście na konkurencyjny rynek pojazdów elektrycznych. Chińska firma technologiczna zamierza zostać liderem branży już w 2024 roku. Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi, powiedział, że ”projekt osiągnął postęp przekraczający oczekiwania”. Oznacza to, że Xiaomi rzeczywiście ma szansę zaistnieć w branży smart EV w niedalekiej przyszłości, a jego obecne projekty zwieńczone są sukcesem.

Podczas ostatniej konferencji prasowej Xiaomi opublikowało testowy film swojej technologii autonomicznej jazdy. Lider branży zademonstrował algorytmy i zdolność do obsługi obszernej listy scenariuszy drogowych. Lei zaprezentował również humanoidalnego robota o nazwie CyberOne, ważącego 52 kg i mierzącego 177 cm wysokości. Chociaż nie jest on jeszcze gotowy do masowej produkcji, inżynierowie poszukują już możliwości do jego wprowadzenia na rynek.

chinski robot xiaomi cyber one

Xiaomi planuje zainwestować 3,3 miliarda juanów (około 489 milionów dolarów) w pierwszą fazę badań i rozwoju technologii autonomicznej jazdy, a wielkość zespołu inżynierów i ekspertów zaangażowanego w projekt przekracza obecnie 500 osób.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202208/12/WS62f5c2b9a310fd2b29e71d80.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.