Aktualności

Zielone hotele w Chinach

Ekologiczne zarządzanie wkroczyło do chińskich baz noclegowych. W Państwie Środka działa już ponad 1500 zielonych hoteli.

Podróżowanie zwykle kojarzy się z beztroską i nieograniczoną konsumpcją. Jeśli dodamy do tego transport lotniczy, który emituje znaczne ilości szkodliwych gazów, turystyka okazuje się być wysoce nieekologiczna. Chiny chcą przeciwdziałać szkodliwemu wpływowi globalnej turystyki na środowisko. Dlatego też wprowadzono w Państwie Środka system ocen hoteli i baz noclegowych w oparciu o zrównoważony rozwój.

Raport China Hospitality Association podaje, że w Chinach działa już przeszło 1500 zielonych hoteli. Zielone bazy nolegowe to miejsca, które działają w oparciu o zrównoważone zarządzanie, ochronę środowiska, korzystanie z lokalnych zasobów i promują racjonalną konsumpcję. System oparty jest na systemie pięciu listków, z czego pięć listków oznacza ocenę najwyższą.

Zgodnie z wyżej wymienionym raportem, od czasu pandemii Covid-19 Chiny kładą szczególny nacisk na racjonalne wykorzystanie zasobów, środowiska i zmniejszanie emisji gazów i odpadów. Szczególne postępy w tej dziedzinie mają branża gastronomiczna i hotelarska. Przedsiębiorstwa aktywnie starają się zwalczać problem marnowania żywności, wody, a także energii.

Działanie zielonych hoteli to nie tylko system ocen, ale i konkretne liczby. Tylko w ubiegłym roku zielone bazy noclegowe pochłonęły około 15% mniej energii elektrycznej w porównaniu z identycznymi obiektami hotelowymi. Zużycie wody spadło zaś o 10% w stosunku do zwykłych noclegów turystycznych. Mniejsze zużycie jednocześnie przekłada się na oszczędności. Zielone hotele odnotowały w 2022 roku zwiększenie przychodów średnio o ponad 12%.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/03/chiny-maja-ponad-1500-zielonych-hoteli/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.