Porady ekspertów Targi branżowe

Czy powinienem poszukiwać produktów na Targach Kantońskich?

Targi Kantońskie (广交会) są targami handlowymi odbywającymi się dwa razy w roku; wiosną i jesienią w Guangzhou w Chinach. Organizatorem jest Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego, natomiast współgospodarzami są Chińskie Ministerstwo Handlu oraz Lokalny Rząd Regionu Guangzhou. W 2007 roku zostały nazwane Chińskimi Targami Importu i Eksportu, wcześniej znane jako Chińskie Targi Towarów Eksportowych. Targi Kantońskie, przez swój wszechstronny charakter, zyskały renomę „Chińskich Targów Nr 1″ za najdłuższą historię, najwyższy poziom usług, największą różnorodność wystaw, największą liczbę kupujących, najwyższe obroty oraz poziom zaufania w Chinach.

Osobiście uważam, że udział w Targach Kantońskich jest świetnym pomysłem.

Najlepsi dostawcy z całych Chin.

Czterdzieści osiem Stowarzyszeń Handlowych, skupiających tysiące najlepszych Chińskich firm zajmujących się handlem zagranicznym, cieszących się zaufaniem i dobrą kondycją finansową, bierze udział w Targach Kantońskich łącznie z fabrykami, naukowymi instytucjami badawczymi, przedsiębiorstwami z kapitałem zagranicznym, firmami prywatnymi i wieloma innymi.

Szeroka gama produktów.

Targi odbywają się w 3 fazach. Od maszyn poprzez meble, artykuły konsumpcyjne aż po odzież. Jest to miejsce, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne Ci produkty, dzięki czemu nie musisz przejechać całych Chin w ich poszukiwaniu. Oszczędza to czas i pieniądze.

Budowanie związków lub ‘GuanXi”

Gdy zaopatrujesz się na Targach Kantońskich ceny są relatywnie wysokie ponieważ wystawcy płacą duże sumy za możliwość wzięcia w nich udziału. Co więcej, koszty zawsze są wyższe przy pierwszej transakcji, zanim kontrahenci nabiorą do siebie zaufania i przekonają się do dłuższego związku biznesowego. Jednak gdy wspominamy o „Guanxi” należy pamiętać o znajomości odpowiednich sposobów negocjacji tak by mieć pewność, że cena jest odpowiednia do zamówionego produktu.

Badania rynkowe

Odkryj najnowszą modę oraz wzory produktów. Zaskoczy Cię jak bardzo pomoże to dotrzeć do nowych rynków w Twoim kraju.

Networking

Targi Kantońskie są świetnym miejscem do Networkingu. Możesz spotkać tu odpowiednich partnerów do współpracy i organizacji wspólnych projektów. Oszczędzisz koszty podróży i czas jeżeli z partnerami z Tajlandii i Indii ustalicie wspólną datę i spotkacie się na Targach Kantońskich.

Jeżeli jednak nie jesteś dobrze przygotowany mentalnie i kulturowo odradzam taką wycieczkę. Dla maksymalizacji efektów podróży warto poznać kulturę biznesu w Chinach, techniki negocjacyjne z mieszkańcami Azji Wschodniej, podstawowe zwroty i tym podobne.

Darren Chong 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.