Porady ekspertów Transport i logistyka

Import z Chin – transport palety za 500 PLN – realne ?

Import z Chin – transport palety za 500 PLN – realne ?

 

Mali importerzy stają niejednokrotnie przed opcją wyboru drogiego frachtu lotniczego albo przesyłki całokontenerowej.
Zupełnie niepotrzebnie.

Istnieje rodzaj transportu, o którym być może nie wszyscy zdają sobie sprawę, pozwalający ściągać większe partie ładunku (np. 1m3) w cenie małej przesyłki lotniczej. A jeśli zdają sobie sprawę to wydaje się on mocno skomplikowany i generalnie nieatrakcyjny. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Tym „prostym” sposobem transportu morskiego jest drobnica morska – produkt w branży spedycyjnej określany skrótem LCL (Less than Container Load).

Dlaczego warto używać morskiej drobnicy w wymianie międzynarodowej ? Jest kilka aspektów. Po pierwsze – nie mrozimy dużej ilości pieniędzy w ładunku, po drugie – nie musimy posiadać wielkich powierzchni magazynowych, po trzecie – jednostkowy koszt transportu towaru będzie niższy niż w przypadku transportu lotniczego (chociaż cokolwiek wyższy niż przy transporcie pełnokontenerowym).

Skupmy się jednak na cenie frachtów drobnicowych. Taryfy i oferty sporządzane przez operatorów logistycznych są wyrażone w jednostkach pieniężnych (zazwyczaj walutowych) pomnożonych przez tajemniczy współczynnik sztauerski w/m, najeżone mnóstwem dodatków i obwarowań. Wcale nie dziwię się, że powoduje to u importerów niepewność co do realnej ceny usługi transportowej. Nie każdy posiada wykształcenie kierunkowe (spedycyjne!) i nie każdy jest na tyle dobrym matematykiem, żeby ogarnąć wszystkie niuanse wyceny. A jeśli nawet posiada niezbędną wiedzę matematyczną oraz spedycyjną, to mnogość pozycji takiej oferty, zawarte w niej skróty, usługi dodatkowe i inne elementy (np. minimum!) zazwyczaj skutecznie przeszkadzają realnie ocenić koszt takiej usługi. Stąd też wiele narzekań na sposób obsługi przed sprzedażowej u operatorów spedycyjnych / logistycznych oraz niejednokrotnie wielkie zaskoczenie przy oglądaniu finalnej faktury. Zwłaszcza jak klient decyduje się na opłacenie kosztów transportu przez załadowcę!

Nie bez znaczenia jest również fakt, iż „duzi” operatorzy nie chcą pracować z małym importerem, a usługi „małych” operatorów są drogie, o tym, że zazwyczaj nie są dostępne dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej nie wspomnę.

Jest na to jednak sposób. Proste narzędzie, które pozwala wycenić transport danej przesyłki morskim transportem drobnicowym. Sposobem tym jest serwis internetowy Seaoo.com. Po wpisaniu podstawowych parametrów przesyłki klient otrzymuje cenę, która jest niezmienna i obowiązująca – przy zadeklarowanych wymiarach i wadze ładunku.

Klient jest w stanie sam sobie wycenić przesyłkę, sam jest sobie w stanie dobrać usługi dodatkowe, z których chce korzystać (odprawa celna, transport lądowy do własnego magazynu), a wartość całości usługi pokazywana jest online! Co więcej – cena zawiera w sobie WSZYSTKIE elementy układanki – łącznie z przeładunkami magazynowymi!

Dzięki temu, że wyceny są realizowane online i nie trzeba do nich angażować czynnika ludzkiego, serwis internetowy Seaoo.com jest w stanie zaoferować stawki co najmniej tak dobre jak konkurencja, a w wielu przypadkach niższe niż konkurencja. Prosty i intuicyjny sposób wypełniania formularza zamówienia pozwala w ciągu kwadransa wycenić i ZAMÓWIĆ fracht z lub też do dowolnego miejsca na świecie!

Zatem odpowiadając na pytanie zawarte w tytule – czy można przeprowadzić import z Chin za mniej niż 500 PLN ?? Można!

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.