Procedura importu Wymogi celne

Nowe ułatwienia dla polskich importerów.

Nowe ułatwienia dla polskich importerów

Z dniem 1 kwietnia 2011 r. ustawodawca w Polsce , dokonał istotnych zmian wcielając w życie nowelizację ustawy o podatku VAT (art 1 pkt 10 Dz.U. Nr 64 poz.332 z dnia 18 marca 2011 r.) umożliwiającą odbiorcom polskim wprowadzenie na rynek towarów do wolnego obrotu bez konieczności uiszczania podatku od towarów i usług VAT z tytułu importu towarów.
Importer-podatnik może rozliczyć kwotę podatku VAT powstałą przy imporcie towarów bezpośrednio w deklaracji podatkowej składanej za okres rozliczeniowy- miesięcznej lub kwartalnej deklaracji VAT-7.
Dodatkowo został zniesiony również obowiązek złożenia zabezpieczenia kwoty podatku, jako warunku rozliczenia podatku z tytułu importu towarów w deklaracji podatkowej.


W odniesieniu do wspomnianej ustawy oraz wynikającymi z niej potrzebami i oczekiwaniami klientów Agencja Celna Taksim-Pol Sp. z o.o. zaoferowała nową usługę – odprawy celne w procedurze uproszczonej w imporcie z zastosowaniem art 33a ustawy VAT.

Spółka Taksim – Pol działa na rynku agencji celnych od 1993 roku, a w lipcu 2010 roku otrzymała certyfikat Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO (Authorised Economic Operator), który jest potwierdzeniem wiarygodności i fachowości tej firmy.

Profesjonale podejście do każdego klienta, oraz pomoc w przygotowaniu i przekazywaniu do organów celnych, dokumentów niezbędnych do stosowania wymogów art. 33A ustawy VAT, stanowią atuty agencji celnej Taksim-Pol przy wyborze, przez importera, swojego przedstawiciela pośredniego.

Każdy importer spełniajacy warunki zawarte w art 33a ustawy o podatku od towarów i usług ma możliwość skorzystania z zalet, jakie wynikają z tej ustawy, do których należy przede wszystkim:

– możliwość bezgotówkowego rozliczenia podatku VAT z tytułu przywozu towarów dla
importerów z Polski,

– rozliczenie podatku VAT dokonywane jest przez importera w deklaracji podatkowej,

– importer stosując powyższą procedurę może szybciej obracać swoim kapitałem, ponieważ
nie musi „zamrażać” środków pieniężnych w kwotach VAT-u w urzędach podatkowych,

– możliwość skrócenia czasu odprawy celnej oraz ograniczenia ilości rewizji mając na uwadze posiadany przez agencję celną Takism-Pol status Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO.

Agencja celna Taksim-Pol Sp. z o.o. udziela informacji i zachęca zainteresowanych importerów do korzystania z nowej oferty. Wszelkie zapytania należy kierować na adres e-mail info@taksim-pol.com.pl lub kontaktować się bezpośrednio: nr tel.22-679-31-88, mobile: 0509802328.

logo1_100_03

beztytu322u_53_01

Dyrekcja Generalna do spraw Ceł i Podatków
C Unia Europejska, 2007-2010  

 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.