Procedura importu Transport i logistyka

INCOTERMS® 2010 – odpowiedź na wezwania nowego dziesięciolecia

Od 1 stycznia 2011 roku handlowcy, spedytorzy, bankowcy obsługujący transakcje międzynarodowe mogą posługiwać się nowymi regułami INCOTERMS® 2010 opracowanymi przez Międzynarodową Izbę Handlową (International Chamber of Commerce. The World Trade Organization). To już kolejna…
…aktualizacja bardzo popularnych i praktycznych reguł handlowych stosowanych w transakcjach międzynarodowych. Reguły Incoterms zostały stworzone i po raz pierwszy zaprezentowane przez ICC w 1936 roku. Od tego czasu nastąpiło już kilka aktualizacji reguł, które uznaje się obecnie za standard w handlu międzynarodowym i gałęziach gospodarki bezpośrednio z nim związanych. Każda redakcja reguł handlowych stawała się odpowiedzią na zmiany zachodzące w biznesie światowym, postęp techniczny i prawny dotyczący międzynarodowej wymiany handlowej.

Autorem i promotorem reguł handlowych Incoterms jest organizacja pozarządowa o zasięgu globalnym, która odgrywa bardzo ważną rolę w kształtowaniu współczesnych stosunków gospodarczych – Międzynarodowa Izba Handlowa (ang. The International Chamber of Commerce. The World Business Organization; fr. La Chambre de Commerce Internationale. L’Organisation Mondiale des Entreprises). Biuro tej organizacji od czasu jej powołania niezmiennie znajduje się w Paryżu.

ICC skupia obecnie przedsiębiorstwa oraz narodowe izby handlowe z około 130 krajów. Od momentu jej faktycznego powstania w roku 1920, ICC zgromadziła ogromne doświadczenie, autorytet w międzynarodowym środowisku biznesowym, usystematyzowała zasady, standardy ogólnie przyjęte w handlu zagranicznym, bankowości, logistyce i transporcie, ubezpieczeniach i wielu innych dziedzinach działalności gospodarczej.

Praktycy handlu zagranicznego, bankowcy, spedytorzy mają na co dzień styczność z owocami pracy tej wpływowej instytucji a jej oddziaływanie na handel zagraniczny, międzynarodowe transakcje bankowe, ubezpieczeniowe, transport i wiele innych sfer działalności ekonomicznej w obecnym świecie jest ogromny. Niezwykle ważna i z pewnością unikalna jest rola ICC w tworzeniu, kodyfikacji i jednocześnie unifikacji standardów, reguł i uzansów[1] stosowanych wszechstronnie w handlu zagranicznym.

Więcej:

http://www.eksportuj.pl/artykul/pokaz/id/26547/key/4e56uz/incoterms-2010-odpowiedz-na-wezwania-nowego-dziesieciolecia

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.