Procedura importu Wymogi celne

Od 1 lipca w systemie CELINA – bezpapierowe zgłoszenia celne

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów – 30 czerwca 2010 r. zakończą się działania pilotażowe związane z wdrożeniem w systemie CELINA bezpapierowej obsługi przywozowych zgłoszeń celnych.

Dlatego – od 1 lipca 2010 r. każdy zainteresowany przedsiębiorca (osoba fizyczna) będzie mógł sam lub za pośrednictwem przedstawicieli składać do systemu zgłoszenia elektroniczne podpisane kluczem do bezpiecznej transmisji danych.

Skorzystanie z tej usługi będzie możliwe po spełnieniu określonych wymogów formalnych, związanych głównie z procedurą uzyskania dostępu do strony internetowej systemu informatycznego.

Jednocześnie Ministerstwo Finansów przypomina, że 1 lipca 2010 r. zaczynają także obowiązywać nowe, ujednolicone zasady uzyskiwania dostępu do systemów informatycznych CELINA/ECS/ICS/INTRASTAT i rejestracji w PDR.

Wdrożenie bezpapierowej obsługi zgłoszeń przywozowych w systemie CELINA nie oznacza całkowitego wyparcia z obiegu zgłoszeń celnych składanych w formie pisemnej na formularzach SAD. Do czasu wdrożenia nowych przepisów wspólnotowego prawa celnego (tj. prawdopodobnie do czerwca 2013 r.) wprowadzających przywozowe zgłoszenia celne w formie elektronicznej jako regułę, zgłoszenia pisemne pozostaną nadal jedną z opcji dokonania zgłoszenia.

Więcej:

http://www.spedycje.pl/clo/23232/od_1_lipca_w_systemie_celina_bezpapierowe_zgloszenia_celne.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.