Aktualności

Budowa nowego centrum innowacyjnego w Suzhou

We wtorek w parku przemysłowym Suzhou uruchomiono centrum innowacyjnych superkomputerów i zastosowań nowoczesnych technologii w celu wzmocniena mocy obliczeniowej 

Wspierane przez międzynarodowe centrum danych Science-Park w Suzhou, nowo uruchomione centrum superkomputerów zostanie zbudowane w dwóch fazach, a łączna inwestycja wyniesie 210 milionów juanów (około 30 milionów dolarów amerykańskich).

Pierwsza, zakończona faza budowy rozpoczęła się w 2019 r. z prawie 200 serwerami w ponad 50 szafach wykonujących szczytową zmiennoprzecinkową pojedynczą precyzję 2657 TFLOP.

Założony w 1994 r. park przemysłowy Suzhou przyciągnął tuzin przedsiębiorstw z branży zaawansowanych technologii w dziedzinie sztucznej inteligencji, biomedycyny, nanotechnologii i inteligentnego wytwarzania, które potrzebują wsparcia superkomputerowego w zakresie badań i rozwoju produktów.

Kontynuując drugą fazę, centrum ma na celu zapewnienie silniejszego wsparcia dla innowacji technologicznych w aplikacjach IT, a także w celu wspierania wschodzących sektorów strategicznych i inteligentnego budownictwa miejskiego.

Źródło:  http://www.xinhuanet.com/english/2020-03/04/c_138843067.htm

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.