Aktualności

Chińskie satelity IoT gotowe do lotu

W przyszłym roku Chiny planują stworzyć pierwsze na rynku satelity w technologii IoT. Wylądują na niskiej orbicie ziemskiej.

Chiny intensywnie pracują nad unowocześnieniem technologii kosmicznej i zwiększenia startów satelitarnych. Już w 2021 roku planują wystrzelić na niską orbitę ziemską aż dwanaście satelitów, które w całości będą podłączone do sieci IoT (Internet of Things). Za badania i operację odpowiedzialna jest China Aerospace Science and Industry Corporation (CASIC).

CASIC wystrzeli dwanaście satelitów projektu Xingyun w chińskiej konstelacji wolnopasmowej IoT, która będzie obsługiwana przez niezależną spółkę Xingyun Satelite Co. Do 2023 roku firma ta zamierza wystrzelić aż 80 podobnych satelitów.

Pierwszy etap projektu został już ukończony w maju tego roku. Wystrzelone satelity wykorzystały łącze laserowe do komunikacji na dużą odległość, które umożliwia sprawne działanie w czasie rzeczywistym. Drugi etap to wystrzelenie wspomnianych dwunastu satelitów.

Inżynierowie mają nadzieję, że uda im się rozwiązać dotychczasowe problemy IoT wynikające z niedostatecznego zasięgu sieci komunikacji bezprzewodowej na tak zwanych „martwych polach”.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202009/07/WS5f55d83aa310675eafc57fc6.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.