Aktualności

Roboty główną atrakcją targów CIFTIS

Targi CIFTIS w Pekinie zdominowane zostały w tym roku przez roboty. Robotyka cieszyła się największym zainteresowaniem publiczności.

Chińskie Targi CIFTIS to jedna z największych imprez promujących nowe zaawansowane technologie na świecie. Tegoroczna edycja odbyła się w Pekinie, ale większość wydarzeń można było śledzić podczas transmisji on-line. Największym zainteresowaniem cieszyły się inteligentne roboty, w tym czworonożne roboty od firmy Beijing Orion Star Technology. Było one nie tylko atrakcją podczas targów, ale obsługiwały odwiedzających poprzez udzielanie im wskazówek, wydawanie poleceń, lub oferowanie uczestnictwa podczas forów, bądź wykładów.

Cao Peili, wiceprezes Orion Star, przyznał, że CIFTIS obsługiwane było przez prawie 30 robotów. To nie tylko duże ułatwienie dla organizatorów, ale również świetna promocja dla producentów nowoczesnych maszyn.

Dużym zainteresowaniem cieszył się Walker – humanoidalny robot od firmy UBTech z Shenzen. Mierzy on 145cm wzrostu, jest w stanie sposób naturalny rozmawiać, balansować ciałem, a także posiada setki czujników, co sprawia, że w niedalekiej przyszłości może stać się inteligentnym towarzyszem człowieka podczas codziennych domowych czynności.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202009/08/WS5f56c608a310675eafc580f2.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.